Potrzebujesz pomocy? 795 770 970
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
Blog chmura tagów
Dzień Pozytywnego Myślenia. Jak zadbać o dobre myśli?
Dzień Pozytywnego Myślenia. Jak zadbać o dobre myśli?

Każdemu z nas zdarza się mieć lepsze lub gorsze dni. Otaczająca rzeczywistość nie zawsze sprzyja. W konsekwencji nasze głowy zaprząta natłok myśli, niekoniecznie tych dobrych. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nauczyli się skupiać na pozytywnych elementach naszego życia. Przypadający na dziś Dzień Pozytywnego Myślenia to doskonała okazja do wspierania się w tym zadaniu. Istnieje szereg sposobów na poprawienie sobie humoru i przekonanie się do pozytywnego myślenia. Jakich? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.




2.02. Dzień Pozytywnego Myślenia - kilka faktów

Jak mówi pewna myśl: Optymista twierdzi, że żyjemy w najlepszym z możliwych światów, a pesymista obawia się, że to może być prawda. Dlaczego więc nie przyjąć tej prawdy i uwierzyć, że wszystko, z czym się mierzymy na co dzień zmierza we właściwym kierunku? Z takiego założenia wychodzi pomysłodawczyni dzisiejszego święta Kirsten Harrell. Amerykańska psycholog od lat prowadzi badania nad wpływem optymistycznego myślenia na różne sfery życia. Wyniki są jednoznaczne. Optymistyczne myślenie może zdziałać cuda. Dla tych, co w cuda nie wierzą  wystarczy, że w Dzień Pozytywnego Myślenia pomyślą chociaż o tym, że ich szklanka może być zawsze do połowy pełna, a potem wcielą to w życie :)

Optymiści mają lepiej, czyli jak zadbać o nasze myśli

Z pewnością nie raz przez głowę przeleciała Ci myśl, że optymiści mają lepiej. Trudno się z tym nie zgodzić. Pozostając przy badaniach naukowych, istnieją również takie, które dowodzą, że osoby o pozytywnym usposobieniu wykazują mniejsze skłonności do depresji, chorób serca i innych dolegliwości. Wynika to m.in. z tego, że często prowadzą bardziej aktywny tryb życia niż pesymiści. Optymizm optymistów w dużej mierze jest cechą wyuczoną, często nieświadomie, ale jednak... Wniosek jest zatem jeden, szczęściu trzeba pomóc a pozytywnego myślenia można się nauczyć. Jak zatem zadbać o nasze myśli? 

Jak myśleć pozytywnie?

Krótki poradnik pozytywnego myślenia

Na pozytywne myślenie możemy wpłynąć na wiele sposobów. Poniżej przedstawiamy kilka z nich. 

Zmniejsz stres

Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Wystarczą jednak niewielkie zmiany, choćby wprowadzenie zdrowego balansu między pracą a życiem prywatnym. Znalezienie sposobu na pokonanie stresu może być kluczowe dla utrzymania zdrowia psychicznego. Dobrymi rozwiązaniami są medytacja, joga lub odpowiednio dopasowana terapia. Każdy ma swoje własne potrzeby i środki, dlatego ważne jest, aby robić to, co najlepiej działa dla Ciebie!

Utrzymuj pozytywne myślenie

To wymaga pracy, ale podobnie jak wskazówka powyżej, warto zacząć od małych rzeczy. Przyjrzyj się, jak reagujesz na niektóre bodźce czy wydarzenia. Pomyśl, czym Twoja reakcja różni się od osób, które nastawiają swój umysł pozytywnie. Spóźniłeś się rano na autobus? W pierwszym odruchu w Twojej głowie pojawi się seria myśli w stylu "biednemu zawsze wiatr w oczy" i lista rzeczy, które oczywiście masz zrobić "na wczoraj". Tymczasem możesz spojrzeć na tę sytuację z innej strony. Przecież od kilku dni planowałeś spacer. Wykorzystaj ten czas i na przykład ze spokojem zaplanuj działania na ten dzień. Wejdziesz do pracy z czystą głową i na pewno będziesz bardziej produktywny. 

Wyłącz logikę

Choć logiczne myślenie jest jednym z największych dobrodziejstw ludzkości, to często warto odpuścić. Analizy i chłodne kalkulacje mogą powodować zbędne napięcie, natłok myśli i w konsekwencji stres. 

Pielęgnuj pozytywne emocje

Staraj się czerpać radość z życia i skupiać się na tym, co piękne. Spójrz przyjaznym okiem na otoczenie i szanuj innych ludzi oraz samego siebie!

Zadbaj o siebie

To zagadnienie bardzo szerokie. Sam wiesz najlepiej, co sprawia ci przyjemność, poprawia samopoczucie i niesie ukojenie. Może to być odrobina relaksu w samotności, odprężający spacer po lesie, spotkanie z bliskimi przyjaciółmi czy delektowanie się ulubionymi przekąskami. Planuj więc swoje działania tak, aby nadal mieć czas na relaks i rozrywkę. Kolejną ważną rzeczą jest dbanie o siebie poprzez dobry sen i regularne ćwiczenia fizyczne. Zdrowe nawyki żywieniowe także pomagają utrzymać zdrowy umysł i ciało.

Postaw na naturalne poprawiacze nastroju

Takie jak uśmiech i żarty. Wymieniaj się dobrymi myślami z przyjaciółmi lub członkami rodziny, aby cieszyć się wspólnie pozytywnymi chwilami. Nawiązuj nowe relacje lub odnów istniejące - rozmawiaj z innymi, spędzaj czas na łonie natury i eksploruj nowe hobby. Szczególnie skuteczne w poprawianiu nastroju są też niektóre produkty spożywcze. W Twojej diecie nie powinno zabraknąć orzechów, owoców i warzyw. Ciekawą propozycją, szczególnie w okresie zimowym, są owoce liofilizowane. Substancji odpowiedzialnych za pobudzenie mózgu oraz stan ukojenia dostarczają też czekolada i herbata. Dla wytrzymałych proponujemy papryczkę chili. Podobnie jak czekolada pobudza ona organizm do wydzielania endorfin. Przy czym warto wiedzieć o jednej zależności, im jest ostrzejsza w smaku, tym większą ma skuteczność.

Czekolada na szczęście

Pozytywne myślenie wzmacniane czekoladą

Do dobroczynnego działania endorfin chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Dlatego w Dzień Pozytywnego Myślenia nie sposób nie wspomnieć o czekoladzie. Nie będzie nadużyciem stwierdzenie, że czekolada jest jak narkotyk. Z pewnością znasz to z własnego doświadczenia. Sięgając po kostkę czekolady nie sposób na niej poprzestać. Może komuś się to udaje, ale u większości kończy się to na zjedzeniu całej tabliczki. I wcale nie oznacza to, że od razu pójdzie nam w boczki. Czekolada bowiem posiada wiele prozdrowotnych właściwości. We wpisie Gorzka, mleczna a może biała? Odkrywamy tajemnice czekolady, pisaliśmy o tym szerzej. W kontekście dzisiejszego święta kluczowym jest jednak jej wpływ na  podnoszenie nas na duchu. Przewijający się przez nasze życie stres źle wpływa m.in. na naszą odporność. Ale, czy czekolada daje szczęście? Zdecydowanie tak! Chwila zapomnienia z czekoladą, szczególnie gorzką, z pewnością pomoże wzmocnić pozytywne odczucia. Nie zastanawiaj się więc i sięgnij np. po gorzką czekoladę z truskawkami liofilizowanymi. A może postawisz na ciekawe połączenie orzechów laskowych w czekoladzie? Pamiętaj, wybieraj to, co lubisz i co sprawia Ci przyjemność :)

[product id="82,110,41,60" limit="4"]
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Infolinia 000 000 000
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl