
Producent
Cena
-
od
do
Ręcznie zwijane herbaty to artystyczne połączenie piękna i kwintesencji subtelnego smaku. Choć wyglądają surowo i niepozornie, po wrzuceniu do gorącej wody możesz stać się świadkiem niezwykłego spektaklu. Liście herbaty odkryją przed Tobą swe kolejne oblicza, a przygotowany napar zachwyci bogatym aromatem. Podaruj sobie lub komuś bliskiemu iście cesarską ucztę!
Czym jest herbata kwitnąca?
Wyjątkowa herbata zaklęta w zasuszonej kulce to blooming tea, czyli kwitnąca herbata. Potocznie nazywana bywa także herbatą w kulce. Degustacja herbaty, podobnie jak wina lub innych trunków, jest sztuką. Dziełem sztuki jest również sama produkcja chińskiej herbaty kwitnącej. Kwiaty i rośliny wykorzystywane do wyrobu herbat kwitnących zbierane są zazwyczaj wiosną, przy słonecznej pogodzie. Świeże liście herbaty wraz ze świeżymi płatkami kwiatów są precyzyjnie związane i splecione. Zawija się je w ciasne kulki, a następnie poddaje suszeniu. Wykonanie gotowej do zaparzenia herbaty w kulce wymaga więc specjalnych umiejętności artystycznych. Niezbędnych, by przy wykorzystaniu różnych kompozycji kwiatowych i roślinnych wyczarować tak niesamowite kształty. Podczas parzenia, pod wpływem ciepła, liście i płatki kwiatów po kolei rozwijają się, odgrywając magiczny spektakl.
Herbata kwitnąca - jak parzyć?
Już sama obserwacja procesu parzenia herbaty kwitnącej jest wręcz magicznym doznaniem. Liście herbaty oraz pąki kwiatów zwinięte w kulkę po zaparzeniu zmieniają się w niezwykła kompozycję. Dzięki dodatkom lilii, chryzantemy, jaśminu czy liczi, rozwijająca się herbata zaskakuje bogactwem barw, kształtów i wzorów. Przypomina tym dynamiczny obraz wybitnego twórcy. Najlepszy efekt uzyskamy umieszczając kulę w większym, przezroczystym naczyniu wypełnionym min. 400 ml wody o temperaturze odpowiedniej do rodzaju herbaty (herbaty czarne 95°C, herbaty zielone 70-80°C). Czas parzenia herbaty kwitnącej to 7-9 minut. Po tym czasie napar jest gotowy i można go przelać do filiżanek. Warto wiedzieć, że kwiat można ponownie zaparzać. Należy go wówczas zalewać mniejszą ilością wody, wydłużając stopniowo czas parzenia.
Herbaty kwitnące na prezent
Proces parzenia herbaty kwitnącej to sztuka. Nietrudno się więc domyślić, że pierwotnie widowisko to zarezerwowane było wyłącznie dla cesarza. Obecnie, każdy może podziwiać kwitnącą herbatę. Taką wizualną ucztę możesz także podarować bliskiej osobie w formie prezentu. Może być ona również fantastycznym dodatkiem do wykwintnych słodyczy lub przetworów i miodów umieszczonych w eleganckim koszu prezentowym. Jedno jest pewne kwitnąca herbata z powodzeniem podbije każde spotkanie towarzyskie. Kto wie? Może taki upominek okaże się też początkiem fascynującej przygody dla obdarowanej osoby?
